O Nas

Trzydziestoletnia historia istnienia Firmy to powód do dumy!

Czerwiec – rok 86 ubiegłego wieku. To czas wielkich zmian w Polsce i na Świecie. Marek Kolasa dzięki swojemu zaangażowaniu, pomysłowi oraz cierpliwości otwiera warsztat stolarski, gdzie początkowo zatrudnia kilku Pracowników. Od samego początku Firma specjalizowała się w produkcji krzeseł i stołów. Nie wykluczało to jednak rozszerzenia produkcji o meble skrzyniowe, meble tapicerowane oraz ogrodowe.

Bardzo szybko, bo w 1996 roku na bazie własnych doświadczeń i technologii mały warsztat stolarski przekształcił się w Fabrykę Krzeseł i Stołów. Od tego też roku Firma zyskała nazwę KOLMAR Fabryka Krzeseł i Stołów. Pomimo zmiany Właściciela w 2015 roku, Fabryka produkuje nieprzerwanie.

Niezmienna pozostała za to lokalizacja – Tomice koło Wadowic.

Przez wszystkie lata aktywnej działalności, KOLMAR stale rozwijał swoją ofertę, a także gromadził doświadczenie i widzę na temat profesjonalnej obróbki drewna. Kwestią czasu było opracowanie technologii ręcznego gięcia drewna na gorąco. Dzięki temu dostarczamy naszym Klientom doskonale zaprojektowane, precyzyjnie dopracowane i niepowtarzalne meble.

Każda Firma produkcyjna to Pracownicy. Każde Krzesło i Stół to natomiast oddzielna historia.

Dzięki doświadczeniu, wybitnej wręcz znajomości drewna, rozwojowi, postępującej technologii, ale też i w znacznej mierze pracy ręcznej, nasi Pracownicy tworzą arcydzieła. Z pokorą możemy stwierdzić, że nasze meble tworzą Artyści. Dla Was!

Porozmawiajmy o krzesłach przy stole.